BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Bağlar Belediyesi,yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında personelini pandemi,koronavirüs ve hijyen konularında bilinçlendirdi.

BAĞLAR BELEDİYEMİZ
ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Vatandaşlara hizmet veren belediyeye ait kampüs ve binalar dezenfekte edilirken,yaşlı,hasta ,hamile ve engelli personel 12 gün idari izinli sayıldı.

Belediyenin sportif,kültürel ve sanatsal tüm etkinlikleri iptal edildi. Üniversite adaylarına ücretsiz TYT-AYT kursunun verildiği eğitim merkezi de bir süreliğine kapatıldı.

Kendi çalışanlarının ve vatandaşların sağlığını her şeyden daha önemli gördüklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,” Öncelikle bizim bu noktada milletimize örnek olmamız gerekiyor. Bu nedenle halka açık olan belediyemize ait kampüs ve binalarda tedbirleri sıklaştırdık. Hiçbir şekilde panik yapmadan doğru tedbirlerle birlikte bu süreci atlatacağız.” diye konuştu.

Personele Virüs Ve Hijyen Eğitimi Verildi

Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de görülmeye başlanan yeni tip koronavirüs salgınına karşı Bağlar Belediyesi 7 maddelik önlem paketini hayata geçirdi.

Belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan doktor ve iş güvenliği uzmanları, belediyenin değişik birimlerinde görev yapan personele pandemi,koronavirüs ve hijyen konularında eğitim vermeye başladı. Uzmanlar,salgına karşı neler yapılması gerektiği konularında bilgiler verdi.

Sportif,Kültürel Ve Sanatsal Etkinlikler İptal

“Yeni tip koronavirüs riskine karşı 14 kural “ adıyla bastırılan kitapçıklar,belediyeye ait kampüs ve binalarda asılırken, bu kitapçıkların vatandaşlara da dağıtılacağı kaydedildi.

Belediyenin sportif,kültürel ve sanatsal tüm etkinlikleri durdurularak tesisler geçici süreliğine kullanıma kapatıldı. Kadın ve çocuk oyun merkezlerinde verilen mesleki ve temel eğitimler ertelenirken, üniversite adaylarına ücretsiz TYT-AYT kursunun verildiği eğitim merkezi de bir süreliğine kapatıldı. Eğitim faaliyetleri ve dersler Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı doğrultusunda ertelendi.

Binalara Dezenfekte,Mazereti Olan Personele İzin

Vatandaşlara hizmet veren belediyeye ait kampüs ve binalar dezenfekte edildi. Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile alınan kararlar doğrultusunda görevlendirilen özel ekip, halkın doğrudan temas kurduğu ve hizmet aldığı binaları titiz bir şekilde dezenfekte etti.

Önemli bir gelişme de belediyede görev yapan personeller konusunda yaşandı. Virüsun bulaşma riskinin yüksek olduğu 60 yaşın üzerindeki çalışanların yanı sıra hamile,engelli ve kronik hastalığı olan personellere 12 günlük idari izin verildi.

“Devletimizin Aldığı Tedbirlere Katkıda Bulunmaya Devam Edeceğiz”

Alınan tedbirleri açıklayan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,insan sağlığını her şeyden daha önemli gördüklerini söyledi.” Vatandaşlarımız virüsten korkmamalı ve günlük yaşantılarına devam etmeli ancak hastalık riskine karşı da uyanık ve tedbirli olmalı” diyen Beyoğlu,gerekli gördükleri önlemleri vatandaşlara hizmeti aksatmadan devam ettireceklerini kaydetti. Beyoğlu,”Ülkemiz inşallah bu günleri de atlatacaktır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan komutasındaki devletimiz bu konuda bilinçlidir,tehlikeyi erken fark ederek bu konuda dünyada örnek olmuştur. Bizler de tüm kurum ve kuruluşlar olarak bu sürece katkıda bulunacağız. Bunu milli bir seferberlik görevi olarak telaki ediyoruz. Öncelikle bizim bu noktada milletimize örnek olmamız gerekiyor. Bu nedenle halka açık olan belediyemize ait kampüs ve binalarda tedbirleri sıklaştırdık. Aziz millletimizden bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyoruz.” dedi.