İl Teşkilat Başkanı Ş.Mehmet Çet’ten Çanakkale zaferinin yıl dönümü mesajı

TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN BİR ZAFERİN GURURUNU YAŞIYORUZ.

‘Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü ’nü kutlarken, aynı zamanda Aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizi anma günü olan, ‘Şehitler Günü’ nü de idrak etmenin onurunu yaşıyoruz

Vatanı parçalamak isteyen emperyalist işgalcilere karşı milletin top yekûn iman gücü ile büyük bir destanın yazıldığının günüdür. Anadolu’yu işgale gelen düşmanlara karşı, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın kardeşlik ruhu ile yarattığı bir destandır.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan Çanakkale Deniz Zaferi’yle, kıyılarımıza kadar gelen küresel güçlerin desteklediği işgalci donanmaya, ecdadımız unutamayacağı bir yenilgi tattırmıştır.
Her türlü silah ve teknolojik üstünlüğe sahip güçlü düşman ittifakına karşı, her zaman olduğu gibi Aziz Milletimizin bağımsızlığına duyduğu derin bağlılık ve kahramanlık duyguları galip gelmiş ve kat kat üstünlüğü olan işgalci güçler mağlup olmaktan kurtulamamış, bu zaferle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de tohumları atılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Çanakkale Zaferinin 105. Yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşında, terörle mücadelede ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum’.