Ak Parti https://akpartidiyarbakir.com Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı Resmi İnternet Sitesi Thu, 02 Apr 2020 19:11:12 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4 İl Yönetim Kurulu Toplantımızı Gerçekleştirdik. https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/il-yonetim-kurulu-toplantimizi-gerceklestirdik/ https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/il-yonetim-kurulu-toplantimizi-gerceklestirdik/#respond Thu, 02 Apr 2020 19:07:05 +0000 https://akpartidiyarbakir.com/?p=2823
il yönetim kurulu toplantımızı video konferans aracılıyla gerçekleştirdik.
İl Başkanı S. Serdar BUDAK’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, yeni tip koronavirüs (kovid-19) çerçevesinde Diyarbakır’da alınan önlemler ve Ekonomik İstikrar Kalkanı adımları kapsamında açıklanan paketlerin içeriği görüşüldü.
İl Başkanımız S. Serdar BUDAK, yönetim kurulu üyelerine, evde kalmaları adına uyarılarda bulunarak, salgının yaygınlaşmasının önüne geçilmesinin en etkili yolun, her vatandaşın kendi karantinasını kendi uygulaması olduğunu ifade etti. Toplantıya il yönetim kurulunun yanı sıra İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları Başkanlarımız da katıldı.
]]>
https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/il-yonetim-kurulu-toplantimizi-gerceklestirdik/feed/ 0
HAFTALIK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/haftalik-yonetim-kurulu-toplantisi-2/ https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/haftalik-yonetim-kurulu-toplantisi-2/#respond Thu, 02 Apr 2020 18:54:19 +0000 https://akpartidiyarbakir.com/?p=2815 Haftalık Olağan İl Yönetim Kurulu Toplantısını, İl Başkanımız Sn.Süleyman Serdar Budak Teşkilat Başkanımız Ş.Mehmet Çet ,Ar-Ge Başkanımız Adnan Evigen’in teknik desteğiyle video konferans yoluyla gerçekleştirildi. #BeraberBaşaracağız

#SosyalMesafeniKoru

#Evdekaldiyarbakır

#EvdeHayatVar#

BizBizeYeterizTürkiyem

]]>
https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/haftalik-yonetim-kurulu-toplantisi-2/feed/ 0
Bağlar Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/baglar-belediyesi-ihtiyac-sahibi-vatandaslarin-yuzunu-gulduruyor/ https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/baglar-belediyesi-ihtiyac-sahibi-vatandaslarin-yuzunu-gulduruyor/#respond Thu, 02 Apr 2020 07:12:24 +0000 https://akpartidiyarbakir.com/?p=2803 Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu‘nun yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında oluşturduğu ekipler, aralarında sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlılar ile kronik hastalığı bulunan kişiler ve engellilerin de bulunduğu vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine kadar ulaştırarak takdir topluyor.

Bağlar Belediyesi, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında mağdur ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla kurulan ekipler, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında aralarında sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlılar ile kronik hastalığı bulunan kişiler ve engellilerin de bulunduğu vatandaşların ihtiyaçlarını evlerine kadar ulaştırarak takdir toplarken, iki haftalık süreçte 100 ihtiyaç sahibi aileye bu şekilde hizmet ulaştırıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar belediyenin iletişim ağının yanı sıra Başkan Beyoğlu’nun özel cep telefonuna ulaşarak taleplerini iletiyor, bu talepler daha sonra bu iş için görevlendirilen ekipler aracılığıyla temin edilerek evlerinde ziyaret edilen vatandaşlara ulaştırılıyor. İhtiyacı karşılanan vatandaşlar arasında sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastalar ve engellilerin yanı sıra maddi yönden mağdur olan vatandaşlar da yer alıyor.

“Sosyal, hizmet ve gönül belediyeciliği yapıyoruz”

Yeni tip korona virüs tehdidinin başlamadan önce ihtiyaç sahibi vatandaşlara, sosyal belediyecilik prensibi gereği destek olduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, salgından sonra bunları sıklaştırdıklarını kaydetti. Şu ana kadar 100 aileye ihtiyaçlarını karşılayarak ulaştırdıklarını belirten Başkan Beyoğlu, “İnsanlık zor bir süreçten geçiyor. Türkiye’miz de Cumhurbaşkanımız liderliğinde seferberlik halinde tüm kurum ve kuruluşlarıyla salgına karşı mücadele ediyor. Hepimizin fazlasıyla duyarlı olması gereken bir süreç yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek adına daha çok mücadele ediyoruz. Sosyal, hizmet ve gönül belediyeciliğini bir arada yürüterek milletimize hizmetkar oluyoruz. Şu ana kadar 100 ailemize, vatandaşımıza ihtiyaçlarını evlerinde ziyaret ederek ulaştırdık. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ivedi bir şekilde karşılamaya devam edeceğiz” dedi. 

]]>
https://akpartidiyarbakir.com/2020/04/02/baglar-belediyesi-ihtiyac-sahibi-vatandaslarin-yuzunu-gulduruyor/feed/ 0
İL TEŞKİLAT BAŞKANI MEHMET ÇET’EN 65 YAŞ ÜSTÜ ÜYELERİMİZLE İLGİLİ TEŞKİLATLARIMIZIN ÇALIŞMALARI. https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/30/il-teskilat-baskani-mehmet-ceten-65-yas-ustu-uyelerimizle-ilgili-teskilatlarimizin-calismalari/ https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/30/il-teskilat-baskani-mehmet-ceten-65-yas-ustu-uyelerimizle-ilgili-teskilatlarimizin-calismalari/#respond Mon, 30 Mar 2020 16:49:37 +0000 https://akpartidiyarbakir.com/?p=2798 Onlar bizim baş tacımız.

Ak Parti İl Başkanlığı ve İlçe Başkanlıklarımız, Kadın Kollarımız, Gençlik kollarımız ve Mahalle teşkilatlarımızla İlimizde/İlçemizde/Mahallelerimizde ikamet eden 65 yaş üstü kıymetli üyelerimizi aramaya başladık. Üyelerimize Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, İl Başkanımız Serdar Budak’ın ve ilçe bazında ilçe Başkanımızın selam ve hürmetleri iletilerek, Devletimizin ve Hükümetimizin tüm kurumların koordinasyonu ile birlikte bu süreci başarılı bir şekilde yürüttüklerini anlatarak morallerinin yüksek tutulmasını ve bu sürecin mutlu bir şekilde sonlandırılacağına inancımızın tam olduğunun ve  Devletimize güvendiğimizi belirttik. 

Tek tek aranan 65 yaş ve üstü üyelerimizden mecbur olmadıkça sokağa çıkmama ( Evde kal ) kuralına uymaları, ihtiyaç ve isteklerini alarak ilgili birimlere iletmeye, bu süreç boyunca yanlarında olmaya devam edeceğimizi dile getiriyoruz.

Değerli büyüklerimiz sizler bizim için çok ama çok kıymetlisiniz.

]]>
https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/30/il-teskilat-baskani-mehmet-ceten-65-yas-ustu-uyelerimizle-ilgili-teskilatlarimizin-calismalari/feed/ 0
BAĞLAR BELEDİYESİNDEN DEZENFEKTE REKORU https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/28/baglar-belediyesinden-dezenfekte-rekoru/ https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/28/baglar-belediyesinden-dezenfekte-rekoru/#respond Sat, 28 Mar 2020 14:55:40 +0000 https://akpartidiyarbakir.com/?p=2791

Yeni tip koronavirüs vakalarının Turkiyede görülmeye başlanmasından sonra harekete geçen Bağlar Belediyesi,oluşturduğu 60 kişilik ekip ile iki haftada aralarında sağlık kuruluşları,eczaneler,eğitim kurumları,semt pazarları ve vatandaşa hizmet veren kamu kurumlarının olduğu 300 yeri dezenfekte etti.Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun yönettiği çalışmalar kapsamında mahalle,cadde ve sokaklar ise buhar özelliği olan araçların püskürttüğü antiseptik solüsyon ilaçlarıyla virüse karşı temizlendi.

Yaşamın Olduğu Her Yere Dezenfekte 
AK Partili Diyarbakır Bağlar Belediyesi,yeni tip koronavirüs Kovid-19) önlemleri kapsamında gerçekleştirdiği dezenfekte çalışmalarıyla bir rekora imza attı.
Hem gece hem gündüz çalışma yapan ekipler bir yandan özel ekip ile kamu hizmeti veren 300 kuruluşu dezenfekte ederken,buna eş zamanlı olarak da vatandaşların yaşamını devam ettirdiği mahalle,cadde ve sokaklara dezenfekte uygulandı.

Yaşlı Vatandaşlara Evde Hizmet Ve Temizlik 
Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından oluşturulan ekipler,99 eczane ve 30 sağlık kuruluşu dahil olmak üzere kamu binalarını,muhtarlıkları,ticaret merkezlerini ,sivil toplum kuruluşlarını,yerel ve ulusal basın bürolarını,güvenlik güçlerinin kullandığı bina ve araçları,eğitim kurumlarını,ibadet yerlerini dezenfekte etti.
İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını yine Başkan Beyoğlu’nun  talimatı ile  oluşturulan ekiple evlerine kadar ulaştıran Bağlar Belediyesi,kimsesi olmayan yaşlı vatandaşların evlerinin bakım ve temizliğini de gerçekleştirdi.

“Seferberlik İlan Ettik”
Başkan Beyoğlu, virüs tehdidinden önce de vatandaşlarla iç içe yaşayarak gönül bağı oluşturduklarını ancak hükümetin açıkladığı tedbirlerden sonra seferberlik ilan ettiklerini söyledi.
Beyoğlu,”Vatandaşımızın hizmet aldığı ve yaşamına dokunan her yere ulaşmaya gayret ediyoruz.’insanı yaşat ki devlet yaşasın ‘ anlayışımız bunu gerektiriyor.Sayın cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda tehlike ortadan kalkana kadar tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz ” dedi.

]]>
https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/28/baglar-belediyesinden-dezenfekte-rekoru/feed/ 0
İl Başkanları Toplantısı https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/28/il-baskanlari-toplantisi/ Sat, 28 Mar 2020 14:42:23 +0000 http://akpartidiyarbakir.com/?p=2787 Aylık Olağan İlçe Başkanları Toplantısı, İl Başkanımız Sn.Süleyman Serdar Budak başkanlığında video konferans yoluyla gerçekleştirildi.

#BeraberBaşaracağız
#SosyalMesafeniKoru
#EvdeHayatVar

]]>
Bağlar Belediyesinin Dezenfekte Çalışmaları Yoğun Şekilde Devam Ediyor https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/25/baglar-belediyesinin-dezenfekte-calismalari-yogun-sekilde-devam-ediyor/ Wed, 25 Mar 2020 10:33:15 +0000 http://akpartidiyarbakir.com/?p=2784

Bağlar Belediyesi, 60 kişilik ekip ve 8 buharlı araçla sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarında yaşam alanlarına dokunuyor. Çocuk oyun parkları ve buralardaki oyun grupları dezenfekte edildi.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlı vatandaşların ihtiyaçları ise belediye tarafından oluşturulan ekip ile evlerine kadar ulaştırılıyor.

Dezenfekte Çalışmaları Yoğun Şekilde Devam Ediyor

Bağlar Belediyesi, yeni tip koronavirüs önlemleri (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Cadde ve sokakların yanı sıra dinlenme alanları da dezenfekte ediliyor. Çocuk oyun parkları ve buralardaki oyun grupları ekipler tarafından titiz bir çalışma ile dezenfekte edildi.

60 kişiden oluşan ekipler aynı anda hem sıcak hem  soğuk su püskürtme özelliği olan buharlı araçlarla yaşam alanlarına antiseptik solüsyon ilacını dezenfekte ediyor.

Dicle Üniversitesi Meslek Yüksekokuluna Dezenfekte

Ekipler,yüzlerce öğrenci ve öğretim üyesi tarafından kullanılan Dicle Üniversitesi Meslek Yüksekokulu kampüs ve binalarını virüs tehlikesine karşı dezenfekte etti.

Ekipler,gün içinde ayrıca Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da takip ettiği çalışma ile Yenihal Bölgesi’nde cadde ve sokak dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. Ekiplerin çalışması vatandaşların takdirini topladı.

Başkan Beyoğlu,başarılı çalışmalarından dolayı belediye ekiplerine teşekkür etti.
KAYNAK

]]>
Miraç Kandili mesajı https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/21/mirac-kandili-mesaji/ Sat, 21 Mar 2020 11:39:04 +0000 http://akpartidiyarbakir.com/?p=2772

İslam âleminin inanç ve kültür değerleri arasında apayrı bir öneme sahip olan Miraç’ın, Hz. Peygamber’in şahsında insanlığın önünde açılmış bir yükseliş ufku olduğunu ifade eden Yanar, içinde ilahi hikmeti ve bereketi barındıran Miraç Kandil’ine bir kez daha erişmenin huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Miraç, aynı zamanda ilahi emirlere teslim olmakla yüce mertebelere erişmenin ve tüm yolların kapandığının düşünüldüğü anlarda bile kesinlikle başka yolların açılacağı ümidini tazelemenin ve bu ümidi hep canlı ve diri tutmanın bir davetiyesidir.

Dolayısıyla insanların ve insanlığın yararına değerler üretmek, düşünmek, sorumluluk yüklenmek, fedakârlık yapmak, paylaşmak, zamanın önemini kavramak ve sürekli teşebbüs halinde olmak vardır.

Allah Resulü, Sevgili Peygamberimiz bu gecede izzet, ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculuk gerçekleştirmiş ve Feyyaz-ı Mutlak olan Cenabı Hakk’la buluşmuştur. Miraç, bu sebepledir ki; rahmet demektir, bereket demektir. İhsan, lütuf, izzet ve ikram kapılarının tüm inananlar için ardına kadar açılması demektir. Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzumuz ve niyazımızdır. Ümit ediyoruz ki; bu mübarek kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu cihette bir coşku oluşturacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandil’inin Alemi İslam’ın birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyor, Diyarbakırlı hemşerilerime en kalbi duygularımla kandillerini kutluyorum.”

]]>
İl Başkanımız Sayın: S. Serdar BUDAK, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/21/il-baskanimiz-sayin-s-serdar-budak-nevruz-bayrami-dolayisiyla-bir-kutlama-mesaji-yayinladi/ Sat, 21 Mar 2020 11:31:05 +0000 http://akpartidiyarbakir.com/?p=2778

Nevruz, baharın gelişi ile birlikte dostluğun ve kardeşliğin yaşandığı, birlik duygularının güçlendiği özel günler olarak kutlanmaktadır.

Bugün, Anadolu’da, Orta Asya’da, Kafkasya’da, Orta Doğu’da ve Balkanlar’da geleneksel olarak coşkuyla kutlanan Nevruz, kardeş ülkelerle aramızdaki tarihsel ve kültürel bağların önemli bir örneğini oluşturmaktadır. Geçmişle gelecek arasında köprü kuran, sevgi ve hoşgörü ortamında milletleri birbirine yakınlaştıran, birliğimizi güçlendiren ve kültürel zenginliklerimizi koruyan bu gibi değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin görevidir. Nevruz, diğer anlamlarıyla, sevgi saygı, hoşgörü, kardeşlik ve bahar bayramıdır.

Baharın başladığı, toprağın dirildiği, doğanın ve uyanışın umudu olan Nevruz, sevgi, saygı ve kardeşliğin baharla birlikte yeniden tazelendiği bayramdır. Nevruz Bayramı, bir mevsim değişiminden ziyade bir arada yaşamanın, kardeşliğin ve sevginin simgesidir. Diyarbakır, yüzyıllardır birlik, beraberlik ve kardeşlik, anlayışı içerisinde saygı ve hoşgörü ortamı ile tüm dünyaya örnek bir kenttir. Bayramlarda, mutlu günlerimizde ve acı günlerimizde olduğu gibi baharın canlandığı Nevruz’da da birlik, kardeşlik duygularımızın katlanarak toplumsal huzurumuzun artmasını yürekten diliyorum.

Bu duygularla, yeni bir yaşam ve güzel günlerin habercisi Nevruz’un, huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle, tüm Diyarbakır’ lı hemşerilerimin Nevruz Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum’’ dedi.

]]>
Bağlar Belediyesi jandarma karakolu ve bankaları dezenfekte etti https://akpartidiyarbakir.com/2020/03/21/baglar-belediyesi-jandarma-karakolu-ve-bankalari-dezenfekte-etti/ Sat, 21 Mar 2020 05:35:58 +0000 http://akpartidiyarbakir.com/?p=2765

Bağlar Belediyesi, korona virüsle mücadele kapsamında oluşturulan 10 kişilik ekip ile, Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerinde yer alan Pirinçlik Jandarma Karakolu’nu dezenfekte etti.

Başkan Hüseyin Beyoğlu,”Milletimizin huzuru ve güvenliği için fedakarca mücadele eden güvenlik güçlerimizin kullandığı alanları dezenfekte ettik” dedi.Bağlar Belediyesi, dezenfekte çalışmalarını güvenlik güçlerinin kullandığı alanlarda da uyguluyor. Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerinde bulunan Pirinçlik Jandarma Karakolu dezenfekte edildi. Jandarma mensuplarının kullandığı yapının yanı sıra araçlar da dezenfekte edilerek temizlendi.Başkan Hüseyin Beyoğlu,vatandaşları koronavirüs tehdidine karşı korumak amacıyla dezenfekte çalışmalarının kararlı bir şekilde sürdürüleceğini kaydetti.

]]>